Zespół

Grupa dzieci z przewodnikiem w Centrum Wikliniarstwa. Oglądają wystawy.

Anna Straub – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Rudniku nad Sanem i Centrum Wikliniarstwa. Związana z Rudnikiem nad Sanem od 17 lat. Swoją przygodę z kulturą rozpoczęła jako bibliotekarz. Organizuje wiele wydarzeń artystycznych, kulturalnych, warsztatów wikliniarskich, spotkań autorskich, na które zapraszane są dzieci i młodzież ze szkół. Wychowuje młode pokolenie m.in. poprzez sztukę, rozwija folklor i rękodzieło artystyczne, którym jest wiklina.

Agata Krasa – z wykształcenia plastyk. Od 2018 r. pracuje w Centrum Wikliniarstwa. Jest pomysłodawcą i współtwórcą wiklinowego placu zabaw. Była jednym z koordynatorów wiklinowych wystaw poza granicami naszego województwa. Jest jedną z dekoratorek, projektantką aranżacji ekspozycji w Centrum.

Waldemar Łojek – od 1994 r. związany z Miejskim Ośrodkiem Kultury, a od 2007 r. z Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem. Na bieżąco zajmuje się aranżacją i odnową wiklinowych rzeźb. Zaaranżował na nowo przestrzeń strychu Centrum.

Agata Soroka – pracuje na stanowisku specjalisty Punktu Informacji Turystycznej Centrum Wikliniarstwa od 2007 r. Udziela informacji o walorach i lokalnych atrakcjach turystycznych, o świadczonych usługach np. bazie lokalowej, gastronomicznej, ale także kulturalno-rozrywkowej.
Udostępnia przewodniki, mapy, katalogi. Informuje turystów bezpośrednio w punkcie, a także przez telefon i za pośrednictwem poczty elektronicznej. Z wykształcenia jest animatorem i menadżerem kultury oraz pedagogiem. Współpracownicy mówią, że ma cudowne ręce i plastyczny talent, który pozwala jej na projektowanie wiklinowych dekoracji zdobiących rudnicki rynek. 

Justyna Gawryl – pracuje na stanowisku kustosza Centrum Wikliniarstwa od 2007 r. Dzięki swojej pasji i doświadczeniu profesjonalnie przekazuje wiedzę o historii i tradycji Polskiej Stolicy Wikliny turystom. Bierze udział w konferencjach i spotkaniach promocyjnych. Charakter jej pracy wymaga również właściwego gromadzenia i dokumentowania zbiorów.

Kinga Horodecka – pracuje na stanowisku kustosza i specjalisty ds. projektów Centrum Wikliniarstwa. Dzięki ukończonej filologii angielskiej doskonale obsługuje zagranicznych turystów. Do jej obowiązków należy także pisanie wniosków, realizacja projektów oraz pozyskiwanie środków publicznych na statutowe działania instytucji.

Henryka Działak – promuje sztukę wikliniarską wśród dzieci i młodzieży poprzez pokazy, naukę wyplatania oraz warsztaty wikliniarskie. Spod jej rąk wychodzą przedmioty o charakterze dekoracyjnym jak i użytkowym. Promując rzemiosło wikliniarskie na festiwalach, jarmarkach, wyjazdach studyjnych zapoznaje uczestników z historią wikliniarstwa, podstawowymi splotami, wiedzą dotyczącą uprawiania wikliny oraz jej pozyskiwaniem.

Odkryj wiklinę

U nas zobaczysz jak wygląda wiklina w naturze i jakie cuda potrafimy z niej wyplatać

Skip to content