Biblioteka

Biblioteka w Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem. Kobieta wśród regałów przegląda książkę.

Intelektualne zaplecze Centrum

Intelektualne zaplecze Centrum to Biblioteka gromadząca wszelkie potrzebne informacje na tradycyjnych i współczesnych nośnikach. Czytelnia wyposażona w stanowiska komputerowe pozwala na korzystanie z tych zasobów każdemu zainteresowanemu. Dla młodzieży prowadzone są lekcje biblioteczne.

Biblioteka Publiczna w Rudniku oraz jej Filie są bibliotekami uniwersalnymi, gromadzącymi piśmiennictwo ze wszystkich dziedzin wiedzy, dla wszystkich grup użytkowników. Każdy zainteresowany może skorzystać bezpłatnie z dostępu do Internetu w czytelni Biblioteki w Rudniku, dysponującej 3 stanowiskami komputerowymi oraz 3 stanowiskami w filii w Kopkach.


Gromadzi: literaturę piękną dla dorosłych, literaturę piękną dla dzieci, literaturę popularnonaukową, lektury. Ponadto kompletuje wydawnictwa regionalne, literaturę i inne materiały związane z wikliniarstwem i koszykarstwem naszego regionu, dokumenty życia społecznego. Prenumeruje prasę i opracowuje kartotekę wycinków prasowych.


Książki zgromadzone w wypożyczalni udostępniane są na zewnątrz i tutaj czytelnicy mają wolny dostęp do półek.
Zbiory gromadzone w czytelni udostępniane są tylko na miejscu. Cały księgozbiór został sklasyfikowany według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej (UKD).
Wypożyczanie książek, czasopism i innych materiałów bibliotecznych oraz ich udostępnianie na miejscu jest bezpłatne.

Elektroniczna karta biblioteczna

4 stycznia 2021 r. zostało uruchomione komputerowe udostępnianie zbiorów bibliotecznych. Do tej pory dzięki zakładce „Katalog on-line” na stronie Biblioteki czytelnicy mieli możliwość przeglądania bibliotecznych zasobów i sprawdzenia, w której bibliotece na terenie gminy znajduje się poszukiwana przez nich książka. Od 4 stycznia 2021 r. każdy czytelnik odwiedzający bibliotekę może wypożyczyć książkę posługując się elektroniczną kartą biblioteczną, a także rezerwować poszczególne egzemplarze i sprawdzić stan bibliotecznego konta przez Internet.

Biblioteka Publiczna w Rudniku nad Sanem w 2021 r. przystąpiła do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA, która umożliwia nieodpłatny dostęp do zdigitalizowanych zbiorów Biblioteki Narodowej.

Biblioteka prenumeruje gazety i czasopisma dostępne dla wszystkich zainteresowanych w czytelni. Istnieje możliwość wypożyczenia prasy do domu na sobotę i niedzielę.

Biblioteka Publiczna w Rudniku nad Sanem

ul. A. Mickiewicza 41
37-420 Rudnik nad Sanem
tel. 15 649 26 14
e-mail: bibliotekarudnikns@poczta.onet.pl
w.bibliotece.pl/community/libraries/rudnikns

Bibliotekarz: Agnieszka Wychowaniec

Zapraszamy w godzinach:

poniedziałek: 10.00–15.00
wtorek – piątek: 10.00–18.00

ostatnia sobota miesiąca: 8.00–12.00

Filia w Kopkach
ul. Zagrody 18
Kopki

Młodszy bibliotekarz: Magdalena Błądek

Zapraszamy w godzinach:

poniedziałek: 10.00–15.00
wtorek – piątek: 10.00–17.30

Filia w Przędzelu
ul. 3 Maja 3
Przędzel

Młodszy bibliotekarz: Teresa Sośler

Zapraszamy w godzinach:

środa: 9.0017.00

Odkryj wiklinę

U nas zobaczysz jak wygląda wiklina w naturze i jakie cuda potrafimy z niej wyplatać

Skip to content